BV Hukuk | Basında
Av. Bahar VAROL TÜFEKÇİOĞLU Ülkemizde gitgide yavaşlayan yargılama süreçlerinde müvekkilin yüksek menfaatini gözeterek olabildiğince hızlı sonuca ulaşmayı, bu süreçte müvekkille sürekli temas halinde kalmayı, müvekkillerine her safhada geri bildirimde bulunmayı prensip haline getirmiştir.
boşanma ve diğer medeni hukuk davaları, gayrimenkul hukuku, icra iflas hukuku, İş hukuku, miras hukuku, kira hukuku, ticaret hukuku,tüketici hukuku, marka vekilliği, patent vekilliği, arabuluculuk, anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma davası, boşanma davası ile nafaka, velayet davaları, nafaka ve tazminat, haciz işlemleri, İflas, veraset ilamı, vasiyetname, mirasçılık belgesi, sermaye artırımları ve indirimleri, ulusal ve yabancı şirketlerin kuruluşu, tahliye davası, yeniden imar, tahliye taahhüdü, kira alacaklarının tahsili, ihbar, kıdem ve işe iade davaları, mobing ve kötü niyet tazminatları, işçi ve işyeri güvenliği, işveren ve çalışanların haklarının korunması, kat karşılığı inşaat sözleşmeleri hazırlanması, İstanbulda boşanma avukatı, istanbulda en iyi boşanma avukatı, istanbulda icra avukatı, istanbulda, gayrimenkul avukatı, istanbulda kamulaştırma avukatı, istanbulda iş davası avukatı, istanbulda, arabulucu, istanbulda şirket avukatı, istanbulda marka patent vekili, istanbulda arabulucu
14093
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-14093,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,side_area_uncovered_from_content,vss_responsive_adv,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Basında

Yimibirorg

H21 Zirvesi

LawTalks

Yirmibir Ropörtaj

Yirmibir

Şimdi sıra Zirvelerimizin gözbebeğinde…

Evet, Bahar Varol Tüfekçioğlu yine herkesi kendine hayran bıraktı. Canlılığı ve samimiyetiyle gönüllerde taht kurdu.

 

http://www.yirmibir.org/

İşe iade davaları…

İş hayatında çoğunlukla iş akdinin kimin tarafından feshedildiğinin belirsiz halde olduğunu söyleyen Av. Bahar Varol Tüfekçioğlu, İşe iade davaları hakkında açıklamalarda bulundu.

İşe iade davaları 

•    Ez az 30(otuz) veya daha fazla işçi çalıştıran işverene karşı;
•    Belirsiz süreli sözleşme ile ;
•    En az 6 aylık çalışması bulunan işçinin iş akdinin
•    Geçerli bir sebep olmaksızın;
•    İşveren tarafından
feshedilmesi halinde; fesih tarihinden itibaren 1 ay içinde yetkili İş Mahkemelerinde açabildiği dava türüdür.

Fesih tarihinden itibaren 1 ay geçmesiyle birlikte işçi işe iade davası açma hakkını kaybeder, yani buradaki 1 ay hak düşürücü bir süredir.

İş hayatında çoğunlukla iş akdinin kimin tarafından feshedildiği belirsiz haldedir. Bu durumda işçinin elinde herhangi bir yazılı belge yoksa tanık deliliyle iş akdinin işveren tarafından feshedildiği ispat edebilir. Çünkü iş akdinin geçerli sebeple sona erdirildiğinin ispat yükü işverene aittir.
Bu uygulama keyfi işten çıkarmaların önüne geçmeyi amaçlamaktadır

Haberin devamı için kaynak linkine tıklayınız.

Erkekler de nafaka alabilecek

Bilinenin aksine evli erkekler de boşanma durumunda nafaka talep edebilecek. Av. Bahar Varol Tüfekçioğlu konuyla ilgili Posta.com.tr ziyaretçilerini aydınlatıyor.

Nafaka; boşanan taraflardan birinin diğerine müşterek çocuklar için; ve / veya kendisi için aylık ödenen bedeldir. Bunlara boşanma davası açılır açılmaz tedbiren dava sonunda ise devam etmek üzere karar verilebilir.

10 yıllık evlilik bitti

10 yıllık evliliklerini anlaşmalı olarak bitiren çiftin ayrılık haberini avukatları Bahar Varol Tüfekçi yaptığı yazılı açıklamayla duyurdu. Tüfekçioğlu, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas dönemde gündemi meşgul etmek istemediklerini önemle belirterek; tarafların özel hayatının mahremiyetine göstereceğiniz saygı ve anlayış için teşekkür ederim” sözlerine yer verdi.

Dava Karara Bağlandı

Aslı Enver‘in bir süre önce Küçükçekmece Aile Mahkemesi’ne avukatı aracılığıyla açtığı boşanma davası sonuçlandı. Enver‘in “şiddetli geçimsizlik nedeniyle evliliğin temelden sarsıldığı, ayrıca son dönemde karşılıklı fikir uyuşmazlığı yaşadıkları” gerekçesiyle açtığı dava, önceki gün karara bağlandı.

.

Şebnem Bozoklu boşandı!

Çiftin avukatı şu açıklamayı yaptı:
“Müvekkillerim Şebnem Bozoklu ve Emre İzer bugün evliliklerini resmi olarak; karşılıklı hiçbir talepleri olmadan sona erdirmişlerdir. Bundan sonraki hayatlarında birbirleri ile dost kalmayı seçen müvekkillerimin özel hayatlarına özen göstermenizi rica eder; anlayışınız için teşekkür ederim.
Av. Bahar Varol Tüfekcioglu

VELAYETTE DEVRİM ‘ORTAK VELAYET’

Avukat Bahar Varol Tüfekçioğlu;

Evli çiftlerin boşanmalarında en büyük sorunlardan biri çocuğun velayetinin kimde olacağı meselesiydi. 25 Mart 2016’da yürürlüğe giren kanunla eşler artık ortak velayete sahip olabilecekler. Ortak velayet nedir ve nasıl uygulanır Av. Bahar Varol Tüfekçioğlu anlatıyor.

H21 Zirvesi

Av. İlkay Sezer’in ve Av. Bahar Varol Tüfekçioğlu’nun Zirve ve yirmibir hakkındaki görüşleri.

H21 Zirvesi 

AV. Bahar Varol Tüfekçioğlu

BV Hukuk & Danışmanlık Kurucusu